Suudi Milyarderin Altın Kaplama Araba Filosu

Suudi Milyarderin Altın Kaplama Araba Filosu

Genç milyarder Turki Bin Abdullah’ın sahip olduğu altın kaplamalı otomobiller Arabistan’da çok ilgi çekmese de yurt dışı seyahatinde ilgiyle karşılanmıştır. Gerek altın kaplama gerekse de oldukça pahalı olmalarını sebep olarak gösterebiliriz. Geçtiğimiz günlerde seyahat için İngiltere’ye giden Turki, yanında valizlerinin yanı sıra arabalarını da götürdü. Londra sokaklarında altın kaplama araçları görenler şaşkınlıkla, otomobillerin kime ait olduğu hakkında fikirler ortaya attılar. Kimileri kalantor bir iş adamıdır derken kimileri ise mafya babası olduğunu düşüncesini dile getirirken; kısa bir süre sonra otomobillerin sahibinin Suudi kraliyet ailesi mensubu Turki Bin Abdullah’a ait olduğu öğrenildi.

Suudi Arabistan’ın ultra zenginleri arasında yer alan Abdullah’ın en büyük tutkusu yaptığı açıklamalardan anlaşıldığı üzere otomobiller ve lüks sınıfına giren ürünlerdir. Bilhassa altına olan düşkünlüğüyle tanınmaktadır. Bunun yanında yırtıcı olan hayvanlara düşkünlüğü de çoktur. Otomobillerinin çoğu tam olarak altından oluşmasa bile çoğu kişinin rüyasını kaplayan lüks arabalara sahip olan Turki Bin Abdullah’ın sıradan bir yaşantı sürdüğünü söyleyemeyiz. Çünkü gittiği yerlerde mutlaka en iyi otellerde kalıyor ve yanında korumalarını da götürüyor. Dilerseniz hemen Suudi milyarderin altın kaplamalı araçlarına bakalım.

LAMBORGHINI AVENTADOR SUPERVELOCE SUPERCAR

LAMBORGHINI AVENTADOR SUPERVELOCE SUPERCARHerkesin hayallerini süsleyen bu araç ise kuşkusuz ki filonun içinde bulunan en iyi otomobillerden biridir. 2.7 saniyede 62 m/s hızına ulaşmak mümkündür. Hatta 217 m/s hızına kadar ulaşabilirsiniz. Aşırı hız ve gürültü nedeni ile İngiliz sakinlerinin çoğu şikayetçi olurken, arabaların yanında öz çekim yapanlar, sosyal medya hesabından paylaşanlar da olmuştur. Merak edilen hususlardan biri de araçların altın kaplama maliyetlerinin ne kadar olduğudur. Turki Bin Abdullah tarafından yapılan açıklamaya göre yaklaşık olarak 4.000 sterlin olduğu öğrenilmiştir.

MERCEDES G63 AMG

MERCEDES G63 AMGMercedes’in özel olarak tasarlamış olduğu resimde gördüğünüz modelin değeri tam tamına 370.000 sterlindir. Londra sokaklarından ziyade, Arabistan’ın kum tepelerinde kullanımına elbette ki daha uygundur. Suudi milyarder araçlarından ayrı kalmamak için Mercedes G63 AMG modelini getirmiş olduğu söylense de gerek fiyatı gerekse de görünümü ile tüm herkesin dikkatini çekmiştir. Zaten resimden de gördüğünüz gibi yoldan geçerken dikkatinizi çekmemesi mümkün değil.

ROLLS-ROYCE PHANTOM COUPE

ROLLS-ROYCE PHANTOM COUPEDünyanın en lüks limuzininin farklı bir modeli olan bu araç, iki kapılır. Altın kaplama işlemi jantına kadar yapılmıştır. İngiliz vatandaşlarını şaşkına çeviren aracın değeri 5,2 milyon sterlindir. Altın kaplamalı araçlar filosunda özel yere sahip olan otomobil, herkeste büyük bir hayranlık uyandırıyor. Bu ilgide aracın limuzin tarzında olmasının payı bir hayli fazladır.

MANSORY BENTLEY FLYING SPUR

MANSORY BENTLEY FLYING SPURİngiltere’de boy gösteren araçlardan biri de Bentley markadır. Yaklaşık 220.000 sterlin değerinde olan araç, gerçekten de büyüleyicidir. İç ve dış tasarımı ile görenleri hayrana çeviren aracın altın kaplama olması da bir hayli ilgileri üzerine toplamıştır. 4,6 saniyede 60 m/s hızına erişebilen araç, 200 m/s hızına kadar ulaşabilmektedir. Bu yönüyle de bilhassa hız tutkunlarının rüyasını süslemektedir.

Turki Bin Abdullah’ın filoları kadar merak edilen bir hususta tabii ki araçlarını nereye park ettiğidir. Park sorunu yaşadığını ve bu nedenle birçok trafik cezası ödediğini söyleyen Turki, genellikle araçlarını alışveriş merkezlerinin veya kaldığı otelin önünde park etmeyi tercih ediyor. Valelere en az 200 TL bahşiş veren Turki’nin, park cezası için ödediği ücretlerin toplamı oldukça yüksektir. Paratic.com’da da aynı konuya yer verilmişti. Paratic.com’un haberine göre Turki’nin altın kaplamalı otomobillerinin yanı sıra diğer lüks araçlara olan ilgisi de fazlaymış.

Suudi milyarder Turki Bin Abdullah’ın İngiltere ziyaretinde yanında götürmüş olduğu altın kaplama araçlarını ele aldık. Sizce hangisi daha güzel, araçları beğendiniz mi, konu hakkında ne düşünüyorsunuz?